eko

Ekologiczne ogrzewanie domu – systemy solarne

W dzisiejszych czasach coraz więcej słyszy się o różnego rodzaju innowacjach w dziedzinie ogrzewania. Każdy z nas chce by ogrzewanie w jego domu było energooszczędne i ekologiczne, co sprawi, że będzie ono bezpieczne dla nas i naszego środowiska, a zarazem nie nadwręży naszego portfela. Poszukujemy zatem najlepszych systemów grzewczych, które spełnią nasze oczekiwania.

Wiele osób twierdzi, że świetnym rozwiązaniem dla ogrzewania domu jest wykorzystanie energii odnawialnej takiej jak energia słoneczna. Stąd też specjaliści stworzyli innowacyjne systemy grzewcze, które nie powodują emisji CO2 do atmosfery, tym samym są bezpieczne dla nas i naszego środowiska.

Kolektory słoneczne

Te nowoczesne systemy grzewcze to oczywiście popularne w dzisiejszych czasach kolektory słoneczne. Coraz więcej Polaków decyduję się na ich zakup i montaż. Warto dodać, że na ekologiczne systemy grzewcze takie jak kolektory słoneczne jest dofinansowanie z UE, dzięki czemu możemy mniejszym kosztem cieszyć się ekologicznym ogrzewaniem w naszym domu.

Obecnie możemy wyróżnić kolektory płaskie, cieczowe, gazowe, jak również kolektory dwufazowe, płaskie próżniowe, próżniowo-rurowe oraz kolektory skupiające i specjalne takie jak izolacja transparentna czy okno termiczne.

 

Innowacyjne kolektory płaskie można bezpiecznie stosować przez ponad 25 lat. Montuje się je na dachcach budynków mieszkalnych, co znacznie obniża rachunki za energię, szczególnie w domach gdzie występuje duże zużycie ciepłej wody.

Jeśli poszukujecie dokładniejszych informacji odnośnie ekologicznych systemów grzewczych to ciekawe artykuły można znaleźć na

http://www.dedietrich-solary.pl/kolektory_sloneczne